Klub Krótkofalowców SP3KWA w Turku - Klub SP3KWA Turek - rok 2014

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kto jest online

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Co, gdzie, kiedy ...

Brak wydarzeń
Facebook

Statystyka

Odsłon artykułów:
184320

Rok 2014

Utworzone w marcu 2014 zestawienie (SP3SLU) bazuje na liście członków SP3KWA z roku 2013 (brak Władka SP3OKT - SK, dopisywani są nowi członkowie Klubu). Formalnie członkostwo opiera się na: chęci przynależności do Klubu i opłaceniu składki członkowskiej. Co jednak z realną działalnością ? Nasz Klub jest prawdziwym gospodarstwem ze sporym inwentarzem i  bogatym spektrum działań. W ostatnim czasie sprowadziliśmy do SP3KWA  sprzęt radiokomunikacyjny, którego ilość wystarczyłaby dla 2 - 3 klubów o skromnym profilu działaności, pod warunkiem czyjegokolwiek zainteresowania.  Te urządzenia są do wykorzystania przez klubowiczów w lokalu i poza nim, w ramach dowolnych akcji krótkofalarskich. Mamy doskonałe warunki do rozwijania indywidyalnych zainteresowań i realizacji wspólnych celów w grupie.

"Klub Krótkofalowców SP3KWA działa w oparciu o pracę społeczną członków i instruktorów"

"Klub (...) prowadzi zajęcia w lokalu Osiedlowego Klubu "TĘCZA" przy ul. Spółdzielców 4 oraz w terenie"

Wprowadzenie dodatkowych, nieformalnych kryteriów, takich jak: OBECNOŚĆ W KLUBIE CHOĆ RAZ W 2014r. (swoją drogą żałosne kryterium) , INNE FORMY WSPARCIA DZIAŁALNOŚCI KLUBU, jest tymczasowe i ma pomóc  w realnym określeniu stanu osobowego. Nie liczba członków na liście, lecz jakość działań stanowi o naszym istnieniu. Rozpatrywany był już wariant ostateczny - likwidacja i zakończenie działalnosci Klubu z powodu braku aktywnosci członków. Obecnie rozsądniejsze wydaje się ograniczenie aktywności do poziomu podstawowego, możliwego  do udźwigniecia przez garstkę wciąż tych samych osób. Priorytetem jest utrzymanie lokalu ( "drzwi otwarte" w dni klubowe - piątki) i gotowość do krzewienia krótkofalarstwa wśród potencjalnie zainteresowanych, każda forma pracy z dziećmi i młodzieżą. Star 266 niszczeje w oka mgnieniu, wystąpiła korozja i spękania lakieru w miejscach zamarzania wody. O układach radioelektronicznych lepiej nie myśleć. Nikt nie zaproponował realnego miejsca garażowania na zimę.

Gdyby nie wsparli naszego grona koledzy Zbyszek SQ3TGO i Daniel SQ3TGU, chyba leżelibyśmy na całej linii. Spotykamy się regularnie i działamy. Ale grupa licząca 3 - 5 osób do  wszelkich zadań zwykłych oraz specjalnych, to zbyt mało. Mit o kondycji i prężności Klubu SP3KWA można ostatecznie obalić. Pozostaje walka o przetrwanie, trudna wobec przeświadczenia, że prawie nikomu na tym nie zależy.

c.d.n.

Mile widziane wszelkie propozycje i uwagi. SP3SLU.


ZNAK


IMIĘ

BYŁ w klubie w 2014

opłacił
skłAdkę
członkowską

INNE
formy WSParcia

         

SQ3NMP
 SQ3TGT
SP3OKS

MARCIN
KRYSTIAN
SŁAWEK

v
v
v

v
v
v

-
-
v

 SQ3GOK

ROBERT

v

v

v

SP3GRE

SŁAWEK

v

v

v

SQ3TGO
SQ3TGU
SP3SLU
SQ3KM
SP3GRH
SP3ENI
SP3UUX
SQ3EPP
SQ3NMO
SP2WLB

ZBYSZEK
DANIEL
JUREK
BEATA
MAREK
EUGENIUSZ
ZYGMUNT
DANIEL
OLEK
SŁAWEK

v
v
v
v
v
-
-
v
-
v

-
-
v
-
v
v
-
-
-
-

v
v
v
-
-
-
-
v
-
v