Klub Krótkofalowców SP3KWA w Turku - Klub SP3KWA Turek - Kosewo 2011

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kto jest online

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Co, gdzie, kiedy ...

Brak wydarzeń
Facebook

Statystyka

Odsłon artykułów:
184334

Kosewo 2011

   Od 5 lipca trwa radiowy biwak wakacyjny Klubu SP3KWA w ośrodku żeglarskim Horn w Kosewie nad j.Powidzkim (gmina Ostrowite W-SP-04). Nadajemy i odbieramy na kompletnej radiostacji R-140. Zażywamy słońca, kąpieli i relaksu. Rozmawiamy o kondycji Klubu i planach na przyszłość. Stan osobowy biwaku na dzień 07 lipca: Piotr SP2JMR, Beata SQ3KM i Jerzy SP3SLU, Ania i Robert SQ3GOK, Jacek SP3SLM, Marysia i Bartosz SQ3NQA, Bóba (weteranka obozów SP3KWA - Przybrodzin w latach 90-tych) z Tomkiem i dziećmi.
   11 lipca na adres biwaku dotarła paczka kurierska z upragnionym nowym transceiverem FT-950 ! Jest to przełom w dziejach Klubu i sukces organizacyjny ekipy SP3KWA. Dziękujemy VY TNX wszystkim, którzy pomagali pozyskać środki na zakup wymarzonego sprzętu: Członkom Klubu, Spółdzielni Mieszkaniowej "Tęcza" i Sponsorom.
   Podczas biwaku doskonale sprawdziła się radiostacja R-140 wraz z antenami. STAR dojechał bez szwanku do Kosewa. Stacja w oryginalnym komplecie nadaje i odbiera codziennie w zakresach 1,8 - 28 MHz spotykając się ze sporym zainteresowaniem. Korespondenci krajowi i zagraniczni znają i wspominają R-140 z wojsk byłego Układu Warszawskiego. Dodatkowo, sygnał naszej R-140 jest chwalony za jakość modulacji ! Wszyscy członkowie Klubu uczestniczący w biwaku zostali przeszkoleni w obsłudze R-140, prezes PZK Piotr SP2JMR korzystał z niej w zawodach IARU, a Jurek SP3GEM rozmawiał z ekspedycją
 DX  JanMayen JX50.
    W  kolejnych dniach biwaku przebywali z nami : Daniel SQ3EPP z YL i małym Leonem, Staszek SQ3LVQ, Mateusz SQ4U, Sławek SP3OKS, Marek SP3GRH z YL i córką, Wojtek SP3QFV, Radek SP3OKU z YL, Władek SP3OKT z YL, Romek SP3LMM z YL, Krzysiek SQ7LRB z YL, Krzysiek SP3TLF, Witek SP7WNA, Wojtek SP3FON, Jurek SP3GEM, Andrzej SP8NR i liczni zainteresowani goście jeszcze bez znaków krótkofalarskich. 15 lipca biwak zakończono, wóz łączności SP3KWA powrócił cało do Mariantowa.

Galeria biwakowa Kosewo 2011