Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kto jest online

Odwiedza nas 172 gości oraz 0 użytkowników.

Co, gdzie, kiedy ...

Brak wydarzeń
Facebook

Statystyka

Odsłon artykułów:
209559

AKTUALNOŚCI

QST QST : Radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020 !

Międzyklubowe spotkanie świąteczno-noworoczne krótkofalowców. Zajazd Wodnik w Ruszkowie. Organizator: Klub SP3PGZ Koło. Uczestniczyli goście z Koła, Turku, Konina, Łasku i innych QTH, w tym także Ojciec Hieronim SP3HLP z Klasztoru oo. Paulinów w Brdowie. Foto: Grzegorz SP3CSD.

Zdrowia i sił potrzebnych w każdej aktywności,
Wielu radosnych chwil w życiu osobistym i zawodowym,
Chęci i zapału do rozwijania radiowego hobby,
Dobrej propagacji i sprawnego sprzętu na stole,
Życzą członkowie Klubu Krótkofalowców LOK SP3KWA z Turku.
*** HNY 2020 *** 

"Koleżanki i Koledzy, już tylko kilka dni dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2020... Jak co roku, w imieniu Zarządu Głównego, Prezydium ZG i Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Krótkofalowców oraz moim własnym, wszystkim krótkofalowcom, bez względu na ich przynależność organizacyjną jak również niezrzeszonym, wszystkim sympatykom krótkofalarstwa, składam najserdeczniejsze życzenia zdrowych i wesołych Świąt i wszelakiej pomyślności w Nowym Roku 2020. Życzę wszystkim, aby przy Waszym udziale zrealizowały się idee, pomysły i oczekiwania, a szczególnie te, które związane są z naszym stowarzyszeniem - Polskim Związkiem Krótkofalowców, jego pomyślnością i rozwojem.
Waldemar Sznajder 3Z6AEF, Prezes PZK" 

HNY 2017 ! Z Nowym Rokiem - nowym krokiem !

Krótkofalowcy i Sympatycy Amatorskiej Fali !
Szczęśliwego Nowego Roku 2017,
Wielu radosnych chwil w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym,
Dobrej propagacji na pasmach i zapału do uprawiania radiowego hobby,
Życzą członkowie Klubu Krótkofalowców LOK SP3KWA z Turku.
*** HNY 2017 ***

IARU VHF Contest 2016 - Skarżyn Kolonia po raz 4-ty

2 - 4 września 2016r. dni spędzone na górce Skarżyn Kolonia. Bardzo brakowało wśród nas Jacka SP3SLM i Jemu dedykujemy te zawody. Już 4-ty raz organizujemy w QTH Skarżyn stację do pracy w najważniejszych zawodach pasma 144MHz - IARU VHF Contest. Padł rekordowy wynik 332 QSO i 131295 pkt. ODX = 1027km stacja włoska IQ5NN. Wśród polskich stacji klubowych SP3KWA plasuje się na III miejscu ->   tabela PK UKF. Wyraźnie wzrasta ilość polskich stacji uczestniczących w zawodach UKF !

40-lecie Klubu SP3PGZ w Kole

24 września 2016r. Klub SP3PGZ - Koło świętował 40 urodziny. I my tam byliśmy, miód i wino piliśmy... Gospodarstwo agroturystyczne Pasieka k. Koła. Zdjęcia "starszych nastolatków w akcji" wykonał i udostępnił Tadeusz SP3OCC - TNX.

SP3KWA na V Zjeździe Technicznym SP Burzenin 2016

We wrześniu 2016r. gościliśmy na V Zjeździe Technicznym SP w Burzeninie.   Facebook:
"
W tym roku strzałem w dziesiątkę okazało się zaproszenie silnej załogi SP3SLU, SP3CW i SQ3GOK Starem 266 z zabudowaną radiostacją R140. Stoczterdziestka została przejęta na potrzeby zjazdowej radiostacji 3Z0TECH a operatorzy wręcz bili się o miejsca przy sitku. Przy okazji stacja wystartowała w Zawodach na kluczach sztorcowych. Każdy chciał wejść, pomacać, pokręcić i podziwiać. Dołożymy starań, by 140 przyjechała również w przyszłym roku. "

Biwak Kosewo 2016

W lipcu 2016r. przebywaliśmy na kolejnym, tradycyjnym biwaku krótkofalowców z rodzinami w Kosewie.   Facebook  :

"Od 27.06. do 11.07.2016r. planujemy otwarty biwak krótkofalowców w Kosewie nad j. Powidzkim... Klub SP3KWA wystawia i udostępnia radiostację na samochodzie Star-266 : czynną R-140 oraz różne transceivery i anteny. Sprzęt jest do wspólnego użytku 24h... W ośrodku Horn w Kosewie każdy może biwakować we własnym stylu... Jest to pole namiotowe z sanitariatami, punktem gastronomicznym, wypożyczalnią sprzętu pływającego, kąpieliskiem, miejscem na ognisko. Klub SP3KWA zaprasza krótkofalowców do wspólnego biwakowania w Kosewie i wspólnej wakacyjnej przygody. Nie ponosimy odpowiedzialności za poziom wygód, logistykę, organizację czasu, atrakcje, zachowania innych biwakujących. Każdy wypoczywa wg swojego planu, a jeśli chcemy, spędzamy czas wspólnie. Zapraszamy do krótkofalarskiego Kosewa ! "

Jacek SP3SLM (SK)

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia 2016r. w wieku 48 lat, po krótkiej chorobie, niespodziewanie odszedł na wieczną wachtę Jacek SP3SLM z Malanowa. Licencję i znak SP3SLM Jacek miał od czerwca roku 1988. Był ciągle aktywnym krótkofalowcem. Początkowo należał do Klubu SP3KQV Kalisz (lata 80-te) następnie SP3KWA Turek. Był miłośnikiem techniki wojskowej, lamp elektronowych, łączności UKF i KF. Po roku 2006 wytrwale ćwiczył i skutecznie nauczył się telegrafii. Kolekcjonował klucze telegraficzne. Regularnie doposażał swoją radiostację. Właśnie szykowaliśmy się wspólnie na zawody IARU VHF 2016. Odszedł jeden z filarów Klubu SP3KWA. Smutek i żal przepełnia serca. Jacek był osobą głęboko wierzącą i prosi o modlitwę.
Info : Jurek SP3SLU z Kolegami z Turku i Kalisza.